DABUR POLSKA

O Ajurweda

Ajurweda, jest to system filozoficzny i medyczny , który powstał w strarożytnych Indiach 5000 lat temu. Termin Ajurweda tłumaczy się jako „ wiedza o życiu” lub „ sztuka życia”

Ajus- życie, veda – wiedza.

Życie równoznaczne jest z terminem zdrowie, także Ajurweda uznana jest za naukę a o zdrowiu. Traktuje ona jednak człowieka całościowo, zajmuje się uzdrowieniem ciała, ale także szuka przyczyn choroby w psychice i uzdrowienie bardzo często zaczyna się w sferze ducha.

Ajurweda jest bardzo obszerna wiedzą , na temat stosowania roślin, w procesach leczniczych jak i w kosmetyce, ważnym elementem terapii Ajurwedyjskich są masaże, duży nacisk kładzie się na używane podczas masaży oleje, które muszą być naturalne.

Jedna z głównych zasad Ajurwedy mówi, że nie smarujemy ciała niczym, czego nie możemy zjeść.

Celem ajurwedy jest wprowadzenie absolutnej równowagi pomiędzy ciałem , duchem i umysłem . Jest to system filozoficzny zajmujący się także naturą, sensem i celem życia ludzkiego, Jest to cały system gdzie ważny jest nie chory narząd a caly człowiek , w ajurwedzie podejście do człowieka jest holistyczne a celem jest zapobieganie chorobom, czyli takie życie któ®e nie dopuszcza do zachorowań, odpowiedni sposób odżywiania, przestrzeganie higieny, zażywanie masaży, nauka relaksacji to wszystko pozwala na to aby życie był lepszę,, zdrowsze i pełniejsze. W edług Ajurwedy pełne zdrowie to nie tylko brak jakichkolwiek objawów chorobowych, lecz przedewszystkim stan absolutnego dobrego samopoczucia i harmonii.