Odchudzanie

18 postów

Odchudzanie jest celem, który wiele osób postawiło sobie za cel noworoczną uchwałę, a zbyt wiele osób w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy będzie się przeciągać i nie przyniesie prawie żadnych rezultatów… Utrata wagi i osiągnięcie idealnej wagi wymaga wiele wytrwałości i siły woli. Konieczne jest utrzymanie zdrowej i zrównoważonej diety, ćwiczeń fizycznych, unikanie przekąsek między posiłkami….

Zazwyczaj jest to coś prostszego, jeśli wybierzemy dietę ekspresową, dzięki której możemy zdjąć kilka kilogramów w ciągu zaledwie kilku dni, a następnie skupić się na utrzymaniu siebie. Oczywiście są one znacznie bardziej rygorystyczne i przynajmniej w czasie, gdy będziemy ich przestrzegać, będziemy musieli zrezygnować z wielu rzeczy.

Ale chodzi o utratę wagi. Oprócz tego, że jest to dobry pretekst do kupowania nowych ubrań, tylko utrata od 5% do 10% naszej wagi zauważy znaczną poprawę naszego zdrowia i możemy zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i, według kilku badań, niektórych rodzajów nowotworów.

Suplementy na utratę wagi

Nie tylko, że, jak Amanda MacMillan kompiluje w czasie, różne badania naukowe korzyści z utraty wagi może zwiększyć poziom energii, poprawić pamięć, wzrok, zmniejszyć objawy depresji, zwiększyć szanse na ciążę, a nawet uzyskać wzrost wynagrodzenia, nie ma nic. Oczywiście wszystkie zalety, czy nie? W pierwszej kolejności warto abyś przetestował te suplementy:

  1. Black Latte
  2. Bioxyn
  3. Idealica
  4. Sliminazer

Czy kiedykolwiek uważałeś, że utrata wagi ma swoją ciemną stronę? Dr Adam Tsai, lekarz w Kaiser Permanente w Kolorado i rzecznik Towarzystwa Otyłości, zebrał niektóre z negatywnych konsekwencji, które utrata wagi może mieć na nasze zdrowie i nasze życie w ogóle, a ich jest niewiele. Przynajmniej pięć.

Utrata wagi może sprawić, że poczujesz się bardziej seksowna, zwiększysz swoją pewność siebie i zwiększysz poczucie własnej wartości. Poczujesz się świetnie i będziesz chciał nosić nowe ubrania, daj się zobaczyć i patrzeć na siebie od czasu do czasu w lustrach. Tak, ale co z tymi wokół ciebie?

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej wykazało, że osoby, którym udało się stracić około 27 kilogramów w ciągu około dwóch lat, często miały problemy ze swoimi małżonkami, ponieważ czuły się zazdrosne lub zagrożone fizyczną zmianą partnerów.

Psychologia lekarz Gail Saltz wyjaśnia, że dzieje się tak dlatego, że niektórzy ludzie, widząc swoich partnerów zmieniają się i zauważając, jak blisko ludzie chwalą swoją nową sylwetkę, boją się utraty kontroli i zaufania w związku, a nawet boją się, że pozwolą im: „Czując się świetnie, seksownie i z pełną pewnością siebie, mogą zmienić równowagę w związku” i dodaje, że „wiele z tych problemów może również wystąpić w przypadku przyjaźni.

Utrata dużej wagi w krótkim czasie może zmienić podniebienie. Ostatnie badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda ujawniło, że po operacji bariatrycznej 87% pacjentów zgłosiło zmiany w ich odczuciu smaku. Przed operacją około połowa ankietowanych stwierdziła, że cieszy się wyraźniejszym smakiem jedzenia, podczas gdy pozostałe 50% zauważyło mniejszy smak jedzenia. Po przejściu przez salę operacyjną, ci, którzy degustowali jedzenie z mniejszą intensywnością, w ciągu zaledwie trzech miesięcy stracili o 20% więcej wagi niż ci, którzy mówili, że postrzegają mocniejsze smaki.

Inne badanie przeprowadzone w Szpitalu Królewskim Leicester w Wielkiej Brytanii wykazało podobne wyniki. W tym przypadku stwierdzono, że u trzech czwartych pacjentów, którzy przeszli jakąś formę operacji odchudzania, po operacji rozwinęła się niechęć do pewnych produktów spożywczych, zwłaszcza mięsa i produktów mlecznych.

Utrata wagi, a w konsekwencji utrata masy kostnej, może osłabić kości i ułatwić złamanie. Nawet jeśli nigdy o tym nie pomyślałeś, nadwaga może wzmocnić kości, dzięki czemu możesz przenosić dodatkowe kilogramy, ale także uszkodzić stawy.