Seks

17 postów

Zaburzenia erekcji, znane również jako męska impotencja seksualna, jest uporczywą niezdolnością do osiągnięcia lub utrzymania erekcji, która pozwala na zadowalający stosunek seksualny.

Należy go odróżnić od innych problemów seksualnych, takich jak brak chęci, zmiany w wytrysku (przedwczesny wytrysk, opóźniony wytrysk i brak wytrysku) lub zaburzenia orgazmu.

Zaburzenia erekcji nie są chorobą, ale objawem. W przypadku braku przyczyny psychogennej jest to „objaw uszkodzenia naczyń i nerwów odpowiedzialnych za erekcję, czy to przez palenie tytoniu, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze z powodu starzenia się z wiekiem, życia w pozycji siedzącej, nadwagi i otyłości itd. Podkreśla, że „choroby układu krążenia są ważną przyczyną zaburzeń erekcji”.

Powszechnym problemem jest to, że pozostawienie bez leczenia może mieć wpływ na relacje z partnerem, rodziną, pracą i środowiskiem społecznym.

Przyczyny psychologiczne

W tych przypadkach, penis nie przedstawia żadnych zmian fizycznych, jednak choroby takie jak lęk (często spowodowane strachem przed nieotrzymaniem erekcji lub defraudacji kobiety), depresja, problemy z partnerem, a nawet stres mogą mieć wpływ na akt seksualny. Wypróbuj Casa Nova ale poradzić sobie z tym problemem.

Nadmierne obawy o pracę, problemy społeczne czy rodzinne oznaczają również, że niezbędna uwaga nie jest poświęcana stosunkom seksualnym. Zmęczenie, brak apetytu, brak ruchu, bezsenność lub niepowodzenie w pracy również zaburza odruchy seksualne.

Przyczyny naczyniowe

Ten facet jest bardzo popularny. Penis nie może gromadzić krwi niezbędnej do erekcji, zazwyczaj dlatego, że nie przybywa w wystarczającej ilości. Palenie tytoniu, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, niektóre choroby serca i podwyższony poziom cholesterolu we krwi mogą powodować zaburzenia naczyniowe, które utrudniają erekcję. Erogen X jest świetnym suplementem pomagającym w tych problemach.

Przyczyny neurologiczne

W takich przypadkach następuje przerwa w przekazywaniu wiadomości z mózgu do penisa z powodu uszkodzenia nerwów. Dzieje się tak w przypadku urazów rdzenia kręgowego, stwardnienia rozsianego lub po niektórych zabiegach chirurgicznych w obrębie miednicy.

Przyczyny farmakologiczne

Istnieje kilka leków, które mają efekt uboczny zmniejszenia zdolności do erekcji. Należą do nich leki na nadciśnienie tętnicze, choroby serca i zaburzenia psychiczne.

Głównym objawem zaburzeń erekcji jest zmiana jakości erekcji, zarówno pod względem sztywności, jak i zdolności do utrzymania erekcji.

Jeśli impotencja wywodzi się z przyczyn fizycznych, jednym z głównych wskaźników niemożności posiadania lub utrzymania erekcji po przebudzeniu się rano.

Z drugiej strony, jeśli jest to spowodowane przyczynami psychologicznymi, impotencja zazwyczaj występuje w określonym czasie (np. tak długo, jak długo trwa sytuacja stresowa). Jeśli utrzymuje się ona dłużej niż trzy miesiące, pacjent powinien poszukać urologa specjalizującego się w andrologii.

Zapobieganie

Głównym środkiem, który mężczyźni powinni rozważyć, aby uniknąć początku zaburzeń erekcji jest modyfikacja stylu życia, aby uniknąć wszelkich nawyków, które negatywnie wpływają na tętnice i żyły, takich jak palenie tytoniu, spożywanie alkoholu i tłuszczów nasyconych, siedzący tryb życia i stres.

Medycyna regeneracyjna

W polu doświadczalnym rozpoczęto podawanie osocza bogatopłytkowego, które jest wstrzykiwane do struktury penisa zwanego ciałami jamistymi w celu jego regeneracji. „W tej linii prowadzone są badania kliniczne, ale nie osiągnięto jeszcze wysokiego poziomu dowodów naukowych”.

Jeszcze bardziej początkowym punktem jest podawanie komórek macierzystych szpiku kostnego do ciał jamistych. W tych celach XtraSize jest stosowany.

Proteza prącia

U tych pacjentów, którzy nie reagują na inne zabiegi, można wskazać udoskonaloną w ostatnich latach operację protez prącia z „wskaźnikiem zadowolenia powyżej 80 procent”.